Lukker 15/12-2024 18:14:00
USA. 1893. Columbus, 2$, rød. Fint stemplet eksemplar [ 85 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Dobbelt-radet halskæde af 18 kt. guld dekoreret med stjernemønster monteret med lås i form af hånd med slange prydet med cabochonslebet turkis på finger. Vægt ca. 45 g. L. 44–46 cm. Ca. 1790erne. Medfølgende en erklæring fra Georg Jensen, Fifth Avenue, New York, dateret november 1958, hvori halskæden beskrives at være erhvervet af en adelig dame fra London. Æske fra Georg Jensen medfølger.
2 stk. vinkelslibere
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 53, 91 og 92. 3 positionsbestemte mærker. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Mål: B x D: 195 x 68 cm
ALU FÆLGE / DÆK. 4 stk. Goodyear str. 235/50 R 20. Passer til Mazda.
Funktionsdygtig. Starter og kører. Fuld luft for og bagaksel. Funktionel retarder (bremser på kadang) 480 Hk Diesel Totalvægt: 19130kg Tjenestevægt: 8870kg Last vægt: 10260kg Akselafstand: 3700mm Dæk: 315/70r22.5 1. Reg: 9/3-2004 Senestbesigtiged: 15/9-2023 Miljøklasse: 2000 19500kg 1 - 8000kg 2 - 11500kg I drift til i dag. Står med svenske plader. (Ikke indregistreret i Danmark) Svensk regattest medfølger.
Romerske kejserdømme, Claudius, 41–54, Sesterts, Rom, 41–50, EX S C OB CIVES SERVATOS, 26,02 g, RIC 96, C 112 Ex. Professor Niels Hannestad
Shamballa Diamant- og keramikarmbånd af 18 kt. guld prydet med otte polerede sorte keramikkugler med logo og syv kugler af 18 kt. guld med endestykker af 18 kt. guld med logo prydet med brillantslebne diamanter trukket på mørkebrun snor. Diam. ca. 8 mm. Justerbar L. 20–24 cm. Original æske og læderpouch medfølger.
4 stk Foto lampe stativ med 4 stk sorte Softbox og Hvidt frontcover samt i alt 5 stk 150W LED-pære
Køkkenknivsæt udført i VG-10 stål. Santokukniv og utilytykniv. Knivblad 12-18 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ironwood. Ubrugte i gaveæsker
Speedmixer DAC 400.1 FVZ, mixer til bla. at blande pasta med pasta - pasta med pulver - pulver med pulver mm. Med brugsanvisning, sælges som stand ukendt / defekt