Lukker 15/12-2024 18:25:00
Hele Verden. Parti i 2 flyttekasser fyldt med indstiksbøger og album mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Så bliver lillemor glad, Kartoffel skrællemaskine KEN, med kraftstik, vandtilslutning, MF
Ungarn. 1951. Frimærkejub. Stemplet sæt miniark. AFA 2.500 [ 1179–1181 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Keld Moseholm (f. Freltofte 1936, d. Svendborg 2023) Figurgruppe. Sign. KM, 6/8. Patineret bronze. H. 25. L. 44. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 75000,- DKK
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Diplomat”. Sæt på seks armstole af palisander. Sæde og ryg betrukket med lyst skind. Model 209. Formgivet 1961. Udført og mærket hos Cado. (6)
Grønland, Styrelsen af kolonierne i Grønland, 5 kr u. år (1913), nr. 30000, Daugaard Jensen / Munch, Sieg 61B, Pick 14, lettere fejltrykt ved nr. og til venstre under KRONER samt blækafsmitning fra anden seddel på revers
3 akslet Tiptrailer med 2 akslet Dolly. denne trailer er opbygget til kørsel efter traktor. der er hydrauliske bremser på 1 aksel på Dolly samt på 1 bagaksel. På Dolly er der monteret separat hydrauliksystem, som drives af en oliemotor, som tilsluttes traktorens hydraulik. betjening af tip forgår på den manuelle ventil på vognen. Der er monteret hydraulisk åbning af bagsmæk. Alu kassen med træoverbygning rummer ca. 40m3 sælger oplyser at vognen var funktionsdygtig ved sidste anvendelse i høsten 2023 sælger bemærker at traileren grundet den specielle hydraulikopbygning tipper forholdsvis langsomt Presenningens stand er ukendt Registreringsattest medfølger ikke. Der er ikke læsserampe eller læssehjælp på lokationen.
KNIVTASKE udført i læder og tyk canvas. Str. Udfoldet 95 x 43 cm. Leveres uden knive mv. Ubrugt i gaveæske
ca 11 Børne ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
Gübelin Triple calendar af stål. Mekanisk værk med manuelt optræk og kalenderfunktion. 1940'erne. Læderrem med C-type spænde af stål. Ø 36 mm. Stoflomme medfølger.
Mål: B x D: 83 x 74 cm
Et par klokkestager af malm, dekorerede med englehoveder, balusterformede stammer på sekskantede fodstykker. Barok form. Cirka 1900. H. 28,5. (2)