Lukker 24/11-2024 14:42:00
Grønland, Styrelsen af kolonierne i Grønland, 5 kr u. år (1913), nr. 30000, Daugaard Jensen / Munch, Sieg 61B, Pick 14, lettere fejltrykt ved nr. og til venstre under KRONER samt blækafsmitning fra anden seddel på revers
SVEJSER MIG/MAG/MMA max. 350A. Digital display, inkl. Tilbehør. Ubrugt.
Ca 142 stk Cognacglas 25 cl.
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) Fritstående to-personers sofabænk med stel af bøg. Skalformet sæde og ryg af formbøjet, lamineret nøddetræ. Model FH 1935. Formgivet 1948. Udført ca. 1950'erne hos Fritz Hansen. L. 134.
Dansk Louis XVI spejl i ramme af mahogni med skæring af forgyldt træ. København, 18. årh.s slutning. H. 125. B. 50.
A. Dragsted Lågbæger af sølv, drevet med bladvinget, lågknop og ben i form af granatæbler. A. Dragsted, København 1916. Vægt 625 g. H. 21 cm. Diam. 12 cm.
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
Pæn maskine - inklusiv 170 cm graveskov Case CX350 D - 38 ton
BUDT 390000,- DKK
Safir- og diamantbroche af 14 kt. guld og platin prydet med to carréslebne safirer og brillantslebet diamant. Vægt ca. 4,5 g. B. 5 mm. L. 6,5 cm.
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976) Krukke af chamottestentøj modelleret i oval form og med delvis indridset dekor. Dekoreret med brungrøn glasur. Sign. E.ST.N. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. Udført 1950–1968. H. maks. 18. B. 20,5. L. 22.
BUDT 1650,- DKK
FALKÖPING saltspreder model TC 16 liftophængt med hydraulisk drift. Årgang ca. 2014. Løbende vedligeholdt: hvert år op til sæson. Computer medfølger. (Afmonteres af fra traktor inden afhentning) Inklusiv vægt. Indhold: 1,6 kubikmeter Indvendigmål: 65-95x198x118cm Saltsprederen er monteret med spredetallerken, trepunktsophæng og pressening. Der er ridser og overfladerust forskellige steder. Maskinen er fuld funktionsdygtig.
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.