Lukker 15/12-2024 18:31:00
Realisation. Oprydningsparti i 3 store flyttekasser med bl.a. en del postfrisk materiale m.m. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Flot og elegant herre ur med guld stainless urrem. Vandtæt med dato.
TAG Heuer Armbåndsur af stål og guldbelagt stål. Ref. WD1422-DO. Lænke af stål og guldbelagt stål omkreds ca. 17 cm. Ø 29 mm. Quartz.
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Ti marineskitser. Delvis sign. Blyant på papir. Bladstørrelse 11×14–35×51. Uindrammet. (10)
1864. Brev fra Altona 2.6.1864 til Tønsberg, Norge. Påskrevet “Via Lübeck”. Transitstempel SANDØSUND 5.6.1864 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Lav lænestol med brunt stel og med grønt læder betræk. Den har et lille hul i betrækket i ryglænet. Brugt og med brugsspor. MOMSFRI
Parti bakker og tappe
Selges på vegne av kunde. Nesten ikke brukt, 1500 timer. Ingen feil eller mangler.
4 bts. ½. Château Léoville Poyferré, Saint - Julien. 2. Cru Classé 1990 A-A/B (bn). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Lerkrukker med planter, 6 stk. Højde 90 cm, diameter i toppen 110 cm. Krukkerne er uden synlige skader. Der er læssehjælp på pladsen. Se billederne for yderligere detaljer.
BUDT 9250,- DKK