Lukker 25/11-2024 18:00:00
HØJTRYKSRENSER, Boxer BX-7016 benzin 206 bar højtryksrenser med fire forskellige strålespidser. Ubrugt.
En samling thailandske Sawankalok dyrefiguer af delvist glaseret stentøj. 17. årh. og serene. H. 4–16. (17)
Løvblæser/suger med to-takt motor. 45 liter opsamlingspose. Ubrugt.
Velholdt Scania V8. - Nyere skamel. - Næste helt nye dæk på alle hjul. - Hvid interiør i kabine Scania R 620 - Topline - V8 - 6x2
BUDT 100500,- DKK
2200 stk glaserede falstagsten. Ubrugt på 6 paller.
Hermès “Lydie” taske af mørkebrunt krokodilleskind med gyldne beslag, skulderstrop, to rum med to indvendige lommer og mørkebrunt læderfor. H. 17 x B. 25 x D. 3 cm. Original dustbag og æske medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Trådkurve B20 x L30 x H13, 30 stk.
1 bt. Champagne Dom Pérignon, Moët et Chandon 1988 A/B (ts).
BUDT 1650,- DKK
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) Et par lænestole med stel af mahogni. Sider, sæde og ryg betrukket med grøn uld. Formgivet 1942. Udført hos A.J. Iversen. (2)
5 stk LED lamper virkelige dekorative lamper med batterier, ubrugte i kasser (bemærk køber vælger selv hvilke 5 stk man ønsker ens eller blandet )
Otto P. Balle (f. Estruplund 1865, d. København 1916) “Foraarslandskab med blomstrende Slaaen. Malet på Raadegaard - Espen i 1901”. Sign. Otto P. Balle 1901. Olie på lærred. 51,5×74. På bagsiden af blændrammen en udstillingsetiket.