Lukker 03/12-2024 21:26:00
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) Et par lænestole med stel af mahogni. Sider, sæde og ryg betrukket med grøn uld. Formgivet 1942. Udført hos A.J. Iversen. (2)
32 stk. smedejerns-lysestager i ass. farver for 4 lys (ubrugt)
1 bt. Syrah Réservé, Chateau de Fonsalette, Cotes du Rhone 2006 A (hf/in). Sourced from an excellent private cellar
Diverse værktøj bla genopladelig arbejdslampe, torx skruetrækkersæt, med mere.
Peter Nyborg (f. København 1937) “'The New Victory”, 1984. Sign. Nyborg. Goauche på papir. Bladstørrelse 56×74. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6230 Rødekro. 4 dele Hilti værktøj, Rundsav SCW22-A, Sømpistol SD5000-A22 med SMD57 (2 stk.), Vinkelsliber AG125-A22, Slagbormaskine, SIW22-A. Brugt og ok stand. Ikke afprøvet. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Khotan/kashgar tæppe, Central Asien. 20. årh.s første halvdel. 201×399.
METAL FRÆSER, PEDERSEN.
Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957) U.T. Sign. på bagsiden Carstensen med datering 110998–5. Olie på lærred. 70×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 210,- DKK
Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979) “Envie de ne plus écrire ....”. Sign. Dotremont 1975. Tusch på papir. Bladstørrelse 91×66. Proveniens: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Stefan Lindahl Disney Collection. Julespilledåse af porcelæn, dekoreret i farver, melodi “We vish you a merry Christmas”. Firkløveren. H. 18. Diam. 23.
Faste gafler, Saks, Gaffelflyt. Hjul montering For 23x8.5-12 Bag 27x10-12. 3 hjuls træk. Servostyrin Moffett M4 25.3 - Kapacitet 2,5 ton, løftehøjde 3 m / 2,5 ton capacity, lifting height 3 m
BUDT 30000,- DKK