Lukker 21/11-2024 19:00:00
Unik Agat vedhæng med 18K forgyldt kæde 60 cm
Stor flightcase på hjul, b: 80 cm, l: 120 cm, h: 115 cm
Dennis Party bus Indreg. 13.07.1981 Totalvægt 16.100 kg Anhængertræk. Antal cylindre 6 stk. Største akseltryk 10.000. Diverse inventar medfølger feks. slush ice maskine. Kaffemaskine køleskab. Kan ikke på nuværende tid starte da den skal have nye batterier Bøjler følger med til overdækning af øverste dæk på bussen.
1 bt. Gevrey-Chambertin 1. Cru “La Combe aux Moines”, Domaine Fourrier 2007 A (hf/in).
15 stk. sten vinduesplader 20x300x1990mm. Ubrugt
ubrugte luftcylindre
Laksegl. Samling på flere sider med mange forskellige segl. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH-2/2”. Bombardementskrone med seksarmet stel af bruneret messing, fatningshuse af brun bakelit, skærmholder mærket “Patented” og “PH2/2”. Skærme af ravfarvet glas. Udført 1930'erne hos Louis Poulsen. Diam. 72.
Erik A. Frandsen (f. Randers 1957) Uden titel. Sign. Erik A. Frandsen 05, 2/55. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Sincro kun brugt 1 gan ABC JB4SB - kVA 2,3 - Sincro kun brugt 1 gang
Peder Evald Madsen (PEM)´s farveprøver til sine stentøj/keramik kunstværker - de er nummeret mm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
El.motor Ifølge opplysninger skal den ikke være brukt. Not used. MOTOR,EXEB,3.50KW,690VAC,975RPM,132M,IM~ Manufacturer: Siemens Model/type: SIMOTICS XP [email protected]
1 stk pumpe 1 stk affaldsvogn