Lukker 24/11-2024 19:57:00
Peder Evald Madsen (PEM)´s farveprøver til sine stentøj/keramik kunstværker - de er nummeret mm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
180 bøtter fnugfri desinfektions-servietter á 80 stk. (ubrugt)
Ege tæppefliser - 3 kasser og 3 forskellige modeller. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. Total 3 kasser og ca. 19,4 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Danmark. 1851–2015. Samling i 2 LT albums incl. bedre udgaver. Overvejende stemplet kvalitet. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk. højtalere, Behringer Eurolive B1220
Funktionsdygtig. Dæk tætte og gode. Luftbremser. Presenning. Ladmål: 250x140x50-95cm Axle last: 850 / 2450kg Uden papirer.
BUDT 275,- DKK
Sølvkæde med hjerte og havblå Zirkonia
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Le Pyjama rayé”. Sign. Corneille 86; sign. på bagsiden Corneille med titel og årstal. Akryl på lærred. 50×70. Proveniens: Privatsamling, Tyskland. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Adam Gabriel (f. 1967) Ansigt, 2011. Sign. Adam 2011. Mixed media på papir. Lysmål 75×55. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
23 stk Opbevaringskasser med låg, L 58 B 39 H 42 cm, 80 liter, nogle mangler lukketøj, med brugsspor
2 stk. slangeopruller, luft / Vand, til vægophæng, stand ukendt