Lukker 25/11-2024 18:00:00
KØKKENMASKINE, Eisenbach, med tilbehør.
KRAFTIGT TOPNØGLESÆT, MannesMann, 15 dele, 22-50mm.
Antikkens Grækenland, Makedonske kongerige, Alexander III, d. Store, 336–323 f.Kr., Tetradrachm, præget under Antipater, Amphipolis, c. 332–326 f.Kr., 17,18 g, Price 6 Ex. Professor Niels Hannestad
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924) Tre figurer af blanc de chine, hhv. i form af liggende kvinde med barn samt børn med fisk. Sign. Kai Nielsen, kvindefigur ydermere dateret 1912, ene barnefigur med utydelig datering. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl, ene barnefigur stemplet 35. H. 5–11. L. 8,5–18. (3)
Ole Lynggaard (f. 1936) Tre halskæder prydet med ferskvandsperler, onyks og røgkvarts m.m. med Lynggard dupsko. L. 41–46 cm. (3)
1863. 16 sk. rosalilla. Fint mærke med tydeligt nr.stempel 1. Attest Møller [ 10 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1852. 4 RBS Thiele I. Plade II, nr. 88. Helt centrisk nr.stempel 35 (Køge). Attest Møller PRAGTEKSEMPLAR [ 1Ia ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 370,- DKK
Haloween 300cm høj oppustelig figur med blæser.
Står i 6230 Rødekro. Tjep (ST-15/50) og Paslode (S200-316) sømpistoler til luft. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Bjarne Werner Sørensen (f. København 1960, Århus (-85), Kbh. (86-),1980-) “Stime”, 1993. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 130×90. Proveniens: Tuborg kunstforening 1994. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse
399 stk. læbepomade "solfaktor 20" + 8 tuber solcreme, Plum Sun Cream SPF30 á 200 ml. (ubrugt)