Signeret Seirafian Isfahan tæppe, Persien/Iran. Detaljeret medaljondesign på mellemblå bund prydet med slyngede grene, palmetter og rosetter. Knyttet med korkuld på silkekæde. Betegnet: “Made for Seirafian Isfahan Iran”. Ca. 1,1 mio kn. pr. m2. 1950–1960. 236×145 cm. Proveniens: Dansk privatsamling.
2 sæt Earpads i hvid farve. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugt
Diamantarmbånd af 18 kt. guld prydet med talrige marquiseslebne Light Yellow diamanter på i alt ca. 12.65 ct. Klarhed: VS-P. Vægt ca. 13 g. B. 7 mm. L. 17,2 cm. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Et par diamantørestikker af 18 kt. guld og hvidguld hver prydet med old-cut diamant på i alt ca. 2.00 ct. Farve: J. Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 11 g. B. 18 mm. L. 24 mm. (2)
UNBRACO SÆT, StahlKaiser, 30 dele.
1895. 10 øre, UDEN VANDMÆRKE. Stemplet eksemplar. Attest Lasse Nielsen. [ 35B ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Mål: B x D: 160 x 66 cm
Augsburg barok trompe l'oil dobbelt tøndeformet rejsebæger af forgyldt sølv, graveret med træstave, drevet og punslet med tøndebånd. Mester Jeremias Riederer, Augsburg 1670–1674. Vægt 236 g. H. 15,5 cm. (2) Proveniens: Fra samlingen efter højesteretssagfører Ole Gangsted-Rasmussen (1911–1998).
Massage pistol med tilbehør og mange funktioner + hår trimmer, ubrugt
Kinesisk xiangmu ruyi scepter L. 29 cm samt en kopi af en tuschplade betegnet 1770, 17×9 cm. (2)
Står i 6230 Rødekro. 4 dele Hilti værktøj, Rundsav SCW22-A, Sømpistol SD5000-A22 med SMD57 (2 stk.), Vinkelsliber AG125-A22, Slagbormaskine, SIW22-A. Brugt og ok stand. Ikke afprøvet. Fra byggevirksomhed. +MOMS
204 store kridttavler som stickers i 3 forskellige motiver