Uindfattet marquiseslebet Natural Fancy Intense Orange diamant på 0.27 ct. Klarhed: VS1. AIG certifikat nr. D2210507926 medfølger. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
Solar gadelygte, 50 watt. LED med indbygget batteri og solcelle. Bevægelses sensor og fj. Betj. Ubrugt
Automatisk ledningsopruller m. 15 meter ledning + 2 stk. genopladelige lamper m. 1 lader
Louis Vuitton “Ravello GM” taske af Damier Ebene kanvas med mørkebrune læderbesætniner, gyldne beslag, justerbar og aftagelig skulderstrop, en udvendig forlomme, et lynlås rum med en indvendig lomme og rødt ruskindsfor. H. 16 x B. 27 x D. 9 cm.
Skråelevator HD 25/2-8 H Flyttelift Max belastning 400 kg. Ikke prøvet ved gennemgang.
Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993) Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk dekor i brune, gule, blågrå, gule og røde nuancer på lysegrå base. Sign. AGS. Udført midten af 20. årh., Sverige. L. 214. B. 142.
Dansk møbeldesign Daybed med stel af teak med nedklappelige sider af sjeneflet. Sæde samt ryghynder betrukket med sort skai. 1960'erne. L. 165/228.
Prospekter og Købstadskort. Lot med 62 Pontoppidan-kort fra 1760'erne opsat i bordvifte + løse kort. Nogle i dublet og alle i god kvalitet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
“Afrodite/Venus Anadyomene” romersk formstøbt terracotta figur, nøgen kvinde med folderig klæde om hofterne, løftede arme og med hårlokker i hænderne. På rund base. 1. årh. f. Kr.-1. årh. e. Kr. H. 19 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Ifølge oplysninger erhvervet hos Bonhams, 1990erne.
2 stk Elkop stiger, 8 trin. Ubrugt.