200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt.
360 liters Affalds container på store hjul
4 stk. vinterdæk, 50% mønster, 185/65 R15 samt parti nye hjul for sækkevogn
Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957) U.T. Sign. på bagsiden Carstensen med datering 110998–5. Olie på lærred. 70×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004) Gulvlampe af sort metal og teak på trefod, monteret med skærm af opalglas og monteringer af messing. Udført hos Holm Sørensen & Co., København. 1950–60'erne. H. 137.
BUDT 11500,- DKK
Bottega Veneta “Campana” taske af mørkebrunt læder med sølvfarvede beslag, to hanke, et rum med magnetlukning og en indvendig lynlås lomme. H. 24 x B. 34 x D. 14 cm. Original dustbag medfølger.
Hugo Grün Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med fem brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,50 ct. Vægt ca. 2,8 g. Str. 52.
24 flasker sanitet rengøring, Sanifresh (ubrugt)
14 stk 1-armet stager, Sølv look
Ca. 1000 stk. børnetøjsbøjler
Står i 6230 Rødekro. 2 stk. Sliske/køreramper. De måler hver 4 meter i længden. B: 36 cm. H: 10 cm. Yderst stabile. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Henrik Vibskov (f. 1972) “No. 1 - The Fringy Edition”. Et par lænestole med ben af røget eg, betrukket med flerfarvet uld og hestedækken. Udført hos Fredericia Furniture, 2015. (2)