Lukker 29/11-2024 11:13:00
Fishtank woblerne er unikt designede med 3D effekt, produceret miljøvenligt i EU af højest kvalitet komponenter. Her er 11 stk. forskellige Fishtank woblere. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
BUDT 175,- DKK
Afhentes: Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura. (via Google Maps)
Jean Joseph Chapuis (b. 1765- d. 1864) Empire bænk af mahogni. Stemplet 'CHAPUIS'. 19. årh.s begyndelse. H. 93. L. 154. B. 50. Den belgiske møbelsnedker Jean Joseph Chapuis var uddannet i Paris, hvor han blev en møbelsnedker, senere etablerede sig i sin hjemby på 264 rue de Loxum i Bruxelles.
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011) Et par firsidede bordlamper af klart glas med underfang af rødt glas. Begge udført og sign. hos Orrefors, den ene desuden mærket RD 1323. Begge med etiket. H. inkl. fatning af messing hhv. 32,5 og 33,2. (2)
PALLELØFTER, Metallo 2500 kg.
Ca. 164 stk Rødvinsglas - 31 cl. model Princesa + 6 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
Stor og kraftig sneslynge. Aldrig brugt, da det er en overgemt model. El-start og 230v stik. Murray Ultra 1450 - Sneslynge / Snow blower
Kasse med div rørbærer. Ubrugte
96 stk Porcelænsknager, klister på bagsiden er defekt
12 bts. Château Bélair-Monange, Saint-Émilion 1. Grand Cru Classé 2010 A (hf/in). Owc.
Jean Miotte (f. Paris 1926, d. Pignans 2016) “Par Egard”. Sign. Miotte. Olie på lærred. 60×81. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Palle Suenson (f. 1904, d. 1986) Cirkulært spisebord af cubamahogni med udtræk og tre tillægsplader. Massiv top. Udført 1930'erne hos snedkermester Jacob Kjær. H. 72,5. Diam. 122. Fuld længde. 306,5.
Dobbeltseng på 180x200 cm betrukket med sort stof og leveres med en matchende gavl på 180x120x9,5 cm. Madrassen har 896 pocketfjedre på 18 cm fordelt på 5 zoner, der sikrer god støtte. Topmadrassen består af 5 cm memoryskum og er behandlet med aloe vera for ekstra komfort.
Louis Vuitton “Reade” taske af rødt monogram vernis lakeret læder med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et rum med en indvendig lynlås lomme og rødt stof for. H. 18 x B. 24 x D. 10 cm. 2005.