Horsens Auktioner

Fragtfri auktion november - Katalog nr. 38

136 visninger

Lukker 21/11-2024 18:30:00

2 stk. 72 watt LED lygter til bil eller maskine. Hver med 24 stk. 3 watt Philips LED chip. 10 - 48 volt. Ubrugte

Retrade.EU

Albin 23 med Yanmar motor, Plotter, Båtvagn / Albin 23 with Yanmar engine, Plotter, Boat trailer

Familjebåt Albin 23 med Båttrailer, Plotter Garmin, Ekolod, sovplatser. Billig i drift med stor sittbrunn. Båtplats och vinterförvaring finns mot extra kostnad. Märke: Albin Modell: 23 År: Okänt ca 80-talet Motor: Yanmar Toppfart: ca 9 knop Utrustning: Kök Ekolod Plotter Garmin Badbrygga Taklucka Tygdynor i ruff Skinn dynor i sittbrunn Sovplatser fram samt stick korg Medföljer en ny dieselvärmare som ej är inkopplad eller monterad. Båttrailer medföljer 30-kärra Boggie med vinsch. Övrigt: Längd : ca 7 m (23 fot) Bredd: ca 2.7 m Djup: ca 0.7 m Vikt : ca 1800 kg Kojplatser: 3 st Skrovtyp: Halvplanande Konstruktör: Per Brohäll Prod. start år : 1978 Prod. stop år : 1981 Antal prod.: 225 st Service: Okänt Skick: Fungerar och går. Är vinter konserverad. Skrovet är i bra skick. Kapellet är ägg vit kan behöva en genomgång, men fungerar. Begagnad äldre båt , slitage förekommer. Anmärkningar: Tankmätaren fungerar ej då den ej inkopplad Temperaturmätare fungerar ej, då den ej är inkopplad. Se bilder och film i auktionsunderlaget för mer information. Frakt: Kan ordnas mot extra kostnad. Kranbil för extra kostnad för lastning finns. Mail: [email protected] Vinterförvaring/ Båtplats: Vinterförvaring i Vänersborg på Blåsut båtvarv kan ordnas mot extra kostnad. Båtplats i Vänern på Blåsut båtvarv i Vänersborg kan ordnas mot extra kostnad. Mail: [email protected]

6

15

55