17 visninger
Lukker 21/11-2024 18:30:00
Parti div. skilte (ubrugt)
Figur af grønlig russet jade i form af gris. Han Dynasti 206 f.kr. -220 e.kr. L. 11,5 cm. Proveniens: Dansk privat samling.
10 Rigsbankdaler 1819, No. 1377665, Sieg 72, DOP 65, Pick A55, papirgennembrud i højre side af sedlen
Lastväxlare Scania LS141 Samlarobjekt eller reservdelsbil - Bytt till 142 blue cab hytt. Milen enligt trippmätaren stämmer ej. Miltal okänt - Bytt till 143 bromssystem - Elsystem är inte inkopplad - Stått i 4 år men startade fint direkt - Motorn går jämnt och fint. -Obesiktigad sedan 2003-08-22 Mått enligt transportstyrelsen Längd: 8700mm Bredd: 2500mm Tjänstevikt (faktisk vikt): 10420kg Max lastvikt: 13580 kg Skattevikt: 24000 kg
Jens Peter Groth-Jensen (f. Hellerup 1918, d. 2018) Skitsebog med 34 kompositioner. Delvist sign. Akvarel og blyant. Bladstørrelse 13×21. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 310,- DKK
6 stk 3-armet stager, Sølv look
Sennebogen 817 i skrot håndtering maskine. Årgang 2018 med 1867 timer. OBS meget lavt timetal. Maskinen er monteret med følgende: HGT grab med rotator. 9.00l-20 Solidealdæk med godt mønster uden store skader. Støtteben. Fiat motor. Hæv bar kabine. Maskinen er løbende serviceret og fremstår i god funktionel stand. Maskinen fremstår i funktionel god stand og løbende servicere dig vedligeholdt. OBS maskinen er i brug indtil salg, hvorfor timetal kan variere lidt.
Se billeder
DIVERSE RUNDSTÅL.
BUDT 18750,- DKK
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Ting fra den hjemvendte”. Tre kompositioner. Sign. Sven Dalsgaard 1990. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse hver 67×50. (3) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.