Lukker 21/11-2024 18:30:00
BUDT 275,- DKK
5 stk Lyskæder 10 mtr. Samt 2 stk Lyskæder 6 mtr. Alle med farvede pærer
3 bts. Château Margaux, Margaux. 1. Cru Classé 1996 A (hf/in).
FREDERICIA-AALBOBG. Bureaustempel (med stavefejl) på brev og brevkort [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
4 stk Opvaskekurve 50 x 50 cm H 22 cm, rum opdelt til 25 glas, Ø 90 mm + Trolly til vaskebakker
Antikkens Grækenland, Baktrien, Eukratides I Megas, ca. 171–145 f.Kr., Tetradrachm, Baktra, 16,68 g, HGC 12, 130, Bop. Serie 1D, Mitch. 1, Type 168a.
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953) Marine med et dampskib på havet. Sign. V. Qvistorff 1940. Olie på plade. 29×41.
23 stk. rullebaner på 200x57 cm, hvor selv rullerne er 50 cm brede 24 stk. ben, der kan justeres i højden mellem ca 50 og 100 cm 7 stk. sidestyr med fittings, på 295 cm i længden, pr stk Eftersyn og udlevering efter aftale med Kasper fra Auktionshuset DAB
Ublast “Ocean deep” af stål. Ref. UBOD45SOG. Mekanisk værk med automatisk optræk. Lænke af stål omkreds ca. 25 cm. Ø 47 mm. 2023. Nypris ca. 13400,-
Fransk maler, 19. årh.'s begyndelse Amor og Venus. Usigneret. Olie på plade. 36×26.
96 stk Snapseglas 3 cl.