Lukker 25/11-2024 19:57:00
Fransk maler, 19. årh.'s begyndelse Amor og Venus. Usigneret. Olie på plade. 36×26.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Lille rund skål af sterlingsølv med let hamret overflade. Øverste del ciseleret med blade og smedet med bær i relief. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 782. Vægt 228 g. H. 8,1. Diam. maks. 12.
Gallakjole fra ophørt butik str: S vejl pris 1599kr , ubrugt
BÆNKSLIBER, Champion 150mm m/båndsliber, 1200W.
Dansk Vestindien, Frederik V, 24 skilling 1764, H 6, S 12, Sieg 7, C 6, KM 9 - an ekstremet sjælden variant med stavefejlen “AMERIKNSK” for “AMERIKANSK”, som end ikke findes i L.E. Bruuns samling
Et sæt på syv japanske figurer af udskåret elfenben, The Seven Lucky Goods. Taisho, 20. årh.s begyndelse. H. 5,5–17 cm. (7) CITES-certifikat foreligger.
1851. 4 RBS FERSLEW 1B. Plade I, nr. 52 med uretoucheret bundmønster og retoucheret krone. Flot eksemplar. Attest Nielsen [ 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 diverse cylindre
Parti bor
FJERRITSLEV 13.4.02. Lap. VIb på brev til Silkeborg. Et af KUN 2 KENDTE BREVE med dette lapidarstempel! [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kasse med div rørbærer. Ubrugte
PERSONBIL/ 9 prs BUS - lille kørekort, VOLKSWAGEN CARAVELLE 2,0 TDI AUT. 1st Indreg: 01-04-2011. Synet: 01-05-2023. Km-tæller viser: 451807. Evt. med plader - gebyr på 300 kr. Se betingelser punkt 15. Lang model med træplader i bag til evt. seng. T-rem skiftet 06-2023.
BUDT 30500,- DKK