Lukker 22/11-2024 08:00:00
Str. (LxB): 280x110 cm.
BUDT 7400,- DKK
Afhentes: Søndre Allé 2 DK-4600 Køge (via Google Maps)
Inger Møller (f. 1886, d. 1979) Flødekande samt sukkerskål med to hanke af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Inger Møller, Danmark, Sterling, 925S, 1952. Samlet vægt 420 g. Flødekande: H. 8,1. Sukkerskål: H. 6,6. B. inkl. hanke 12,7. (2)
BUDT 1750,- DKK
Diverse pynt og møbler, Ta' hvad du vil ha' og lad resten stå.
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med markiseslebet diamant flankeret af talrige brillant- og to baguetteslebne diamanter. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 4 g. Str. 50.
Peder Evald Madsen (PEM) skitser, 6 stk. Fra 1999. De måler fra 6 x 15 cm til 18 x 9 cm. Signeret. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1983 B/C (us).
BUDT 1350,- DKK
Gaffeltrucken har ikke været brugt i nogen tid. Den har fået udskiftet batteri i 202 Samsag ELTS.20P0 - Kapacitet 2 ton, løftehøjde 2,09 m / 2 ton capacity, lifting height 2,09 m
BUDT 9250,- DKK
Nyere velholdt saxlif LGMG AS1012 - 12 m
BUDT 20500,- DKK
Står i 6780 Skærbæk. LG TV - 55 tommer, ældre gamle danske film, Phillips DVD afspiller. Triax / S-HD207 digital satelit boks. Ældre kamera - Kodak insta matic 233, men taske. TV bord med 2 stk. hylder. Måler L: 120 cm, D: 50 cm, H: 50 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Silver Screen Collection Signeret fotoprint af skuespiller Sophia Loren. Mærket NN53 132. Bladstørrelse 25×20. Certificeret af JSA.
Chopard Armbåndsur af 18 kt. guld. Mekanisk værk med automatisk optræk. Brun firbensrem med c-spænde af stål. Ø 28×33 mm. 1960'erne