Lukker 24/11-2024 19:58:00
Peder Evald Madsen (PEM) skitser, 6 stk. Fra 1999. De måler fra 6 x 15 cm til 18 x 9 cm. Signeret. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927) “Strandparti, Skagen”. Sign. L.T. 31/8 09. Olie på lærred. 46×65. Lise Svanholms fortegnelse over Laurits Tuxens malerier, 1990, nr. 793.
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007) “Louisiana Suite Nr. 2”. Sign. Carl-Henning Pedersen, 1973, 75/150. Litografi i farver. Lysmål 60×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Antikkens Grækenland, Attika, Aegina, Stater, ca. 457–431 f.Kr., 12,28 g, SNG Cop 516
RØRSKÆRE VÆRKTØJ, diverse med støttestativ.
TOPSÆT, BATO, 33 dele.
Strømaskine Kuhn Primor 3560 Årgang 2000 Dreje og side tud Har været i drift for en måned siden Styring medfølger Mål B250cm H270cm L430cm
15 stk. Metalstolper Galv. 4x4 cm. L 240 cm
KOMPRESSOR 12 volt, 10 bar. Inkl. Div. tilbehør. Ubrugt.
Står i 6630 Rødding. 10x palle med 40 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 100.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
VAREBIL, RENAULT MASTER 2.3 dCi S&S 180 Chassis T35 L3. 1st. Indreg: 23-10-2020. Synet: 18-10-2024. Km-tæller viser: 231431.
BUDT 26500,- DKK
stort parti træbøjler