Lukker 22/11-2024 09:00:00
Mål: LxB: 180x100 cm.
Afhentes: Poulsgade 6, 1. Sal DK-7400 Herning (via Google Maps)
Fendi “Mama Forever” taske af coated brunt monogram kanvas med gyldne beslag, justerbar hank, et rum med en indvendig lynlås lomme og mørkebrunt stof for. H. 22 x B. 29 x D. 12 cm.
2 ubrugte Veto kipcylindre for frontlæsser
Perle- og diamantring af 14 kt. guld og hvidguld prydet med to Tahiti perler og tre brillantslebne diamanter. Vægt ca. 29,5 g. B. 4,5 cm. Str. 57. Test viser 16 kt. guld.
Ny 80 cm skovel med tænder- Ny, har aldrig været monteret. 025 M3 Serie 61MQ-31003 Hyundai Uden skifte Mål på fæste: Vandret 200 mm Lodret cc 350 mm Split huller Ø 55 mm Med forbehold. .
2 Avfuktare El-björn OBM-Gruppen Mud 900 Torkfläkt El-Björn TF18EL
Ege tæppefliser - 2 forskellige kasser. 1 kasse ReForm Foss ECT350 kaki af 4,147 m2. 1 kasse ReForm Foss ECT350 medium blue af 4,147 m2. Total ca. 8,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Jens Juel (f. Balslev på Fyn 1745, d. København 1802) Et par portrætter af Anna Nancy f. Oxholm (d. 1822) i hvid kjole og rødt sjal og langt krøllet hår gift med kammerherre, hofjægermester Heinrich Reinhard von Eppingen (1745–1821). Han i sort jakke, hvid skjorte og vest. Usignerede. Pasteller. Ovale i samtidige rektangulære rammer. 34×22. (2). Proveniens: De portrætterede. Efter Anna von Eppingens død i 1822 overgik pastellerne til rigsgreve og minister Wilhelm Carl Sponneck (1815–1888), hermed til slægten Sponneck. Sidste ejer af denne slægt var rigsgrevinde Hilda Johanne. Dennes dødsboauktion Bruun Rasmussen 474, 1985 nr. 223, afb. s. 28 og 29.
Selges på vegne av kommune. Lagret innendørs fungerer som den skal. Ingen kjente feil eller mangler. Testet foran megler. 700 meter med slange og svært lite timer. Følger med matter ekstra slange og varme apparat.
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934) “Ved Sarkophagen”. 1929. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 57×75. Litteratur: Steffen Linvald, “Paul Fischer - københavnernes maler”, 1984, nævnt med titlen “Dekorativt maleri” på s. 131 under “Fortegnelse over Paul Fischers malerier efter fotografier af disse i hans egne albums”. Proveniens: Paul Fischers dødsboauktion, Winkel & Magnussen 156, 1934 nr. 114. Stempel herfra på bagsiden af lærredet. Bruun Rasmussen auktion 883, 2018 nr. 170, afb. s. 78.
Ole Lynggaard (f. 1936) Et par “Sjækel” manchetknapper af sterlingsølv og 18 kt. guld. Samlet vægt ca. 23 g. Front B. 24 mm. (2) Original æske og smykkepose medfølger.
Bjørn Poulsen (f. København 1959) Uden titel. Sign. Bjørn P, 2007. Rødglasseret keramik. H. 16,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.