Lukker 04/12-2024 19:02:00
Perle- og diamantring af 14 kt. guld og hvidguld prydet med to Tahiti perler og tre brillantslebne diamanter. Vægt ca. 29,5 g. B. 4,5 cm. Str. 57. Test viser 16 kt. guld.
Glasvarer, 35 stk. Vintage krystal fad, krystal vase i grøn, Itala ballo fyrfadsstager, hyacintglas, Knapstrup platter med Storm P motiv m.m. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
BORESÆT, 170 dele HSS borsæt i metalkuffert 1-10mm.
9 ruller miljøvæv á 1,06x25 meter (ubrugt)
Poul Winther (f. Skagen 1939, d. sst. 2018) “Opstilling”, 1976. Sign. Poul Winther. Olie på lærred. 20×27. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1250,- DKK
120 stk Aroma Kagetallerkener 17 x 17 cm
Ole Lynggaard (f. 1936) Et par “Sjækel” manchetknapper af sterlingsølv og 18 kt. guld. Samlet vægt ca. 23 g. Front B. 24 mm. (2) Original æske og smykkepose medfølger.
Står i 6630 Rødding. 20x palle med 40 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 200.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret i underglasur blå og overglasur kobberrød og grøn med ferskengrene. Mærket Xuande men sandsynligvis Kangxi, 18. årh.. H. 9,5 cm. Diam. 21,5 cm.
Bosch Accu håndskære maskine, Elaxa skæremaskine, posesvejser, delvo skruemaskine, loddekolpe.
Kædesav, 52cc, 2,9 kW/3,9 hk. 52 cm sværd. Inkl. Ekstra sværd og kæde samt startsnor/hus. Ubrugt