Lukker 21/11-2024 19:00:00
28 flasker classic shampoo samt 3,8 L. håndrens i dunk med pumpe.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
6 doble skap 2 enkle = 8 skap Diverse bruksområder. 1,75 x 1,20 x 1,40 300kg 1,75 x 1,20 x 1,40 300kg 1,90 x 1,20 x 1,40 400kg 1,90 x 1,20 x 0,85 200kg 4 kolli [email protected]
DÆK/FÆLGE. 4 stk. Hankook str. 215/65 R 16C.
Pierre Soulages (f. Rodez 1919, d. Nimes 2022) “Sérigraphie no. 18”, 1989. Sign. Soulages, CCXL/CCC. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 89×68,5. Uindrammet. Litteratur: Pierre Encrevé & Marie-Cécile Miessner: “Soulages - L'Oeuvre Imprimé”, BNF / Musée Soulages, Rodez 2003, kat. 110. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 stk. gasflasker
Carl W. Petersen (f. Overby, Sjællands Odde 1882, d. Frederiksberg 1940) Parti fra Møns Klint. Sign. Carl Petersen 1933. Olie på lærred. 43×53.
Wilo cirkulationspumpe Yonos pico. Ubrugt.
Et par onyks-, lapis lazuli- og diamantøreclips af 18 kt. hvidguld hver prydet med udskåret onyks, poleret lapis lazuli og talrige baguette- og enkeltslebne diamanter på i alt ca. 5.00 ct. Farve: H-K. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 37 g. B. 4,3 cm. L. 4,1 cm. (2)
c. 1808–1812. Særdeles sjælden “KRIGSSAG” sendt til Skagen. Påtegnet “Krigssag pr. Ordonnans. Befordres uophjoldt til Skagen af Sognefogden for Tversted Sogn. Afgaaet fra Hjørring Amtsk. den 24.Aug. kl. 8 3/4 (+ underskrift” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
12 bts. Château d'Armailhac, Pauillac. 5. Cru Classé 2003 A (hf/in). Owc.
Schoeffel South Sea perlehalskæde prydet med talrige fine South Sea kulturperler og diamantlås af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.92 ct. Farve: F. Klarhed: VVS. Perlediam. ca. 12–15 mm. L. 88 cm. Lås diam. 1 cm. Perlerne stammer fra østersarten Pinctada Maxima og har oprindelse i Australien. Perlekvaliteten er sjælden med Perfect-Very Slight Imperfections på overfladen og en Fine lustre. Schoeffel certifikat nr. 101.01–1747188 og original æske medfølger. Smykkevurdering fra Bodil Binner medfølger. Anslået genfremstillingspris 1.480.000 kr. 2012.
200 Bars højtryksrenser, 30l/min. Reperationsobjekter. Elektronikken virker ikke på den ene og pumpen virker ikke på den anden. Alto High Flow 1800