Carl W. Petersen (f. Overby,

Lukker 02/12-2024 20:25:00

Carl W. Petersen (f. Overby, Sjællands Odde 1882, d. Frederiksberg 1940) Parti fra Møns Klint. Sign. Carl Petersen 1933. Olie på lærred. 43×53.