Lukker 21/11-2024 19:00:00
12 stk foderautomater, H. 29 cm. Ubrugt
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Constant (f. Amsterdam 1920, d. Utrecht 2005) Figurkomposition, 1951. Sign. Constant 51. På bagsiden på klistret lille papskilt med påskriften: Med venlig hilsen og mange tak fra Constant 1 Oct. 51. Gouache på papir. 36×44. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
V-Sneplov fra JST, som har kørt 2 gange, og max 5 timer. Alt fungere optimalt, og denne er som ny. Skifte: weidemann Har meget få kosmetiske fejl.
Hele Verden. Udvalgshæfter. Junior flyttekasse med udvalgshæfter inkl. bedre fra Danmark, Norge og bl.a. noget Brasilien. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) “Colonial”. Et par armstole af riopalisander, sæde udspændt med flet. Løse hynder i sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model PJ 149. Formgivet 1959. Udført 1975 hos P. Jeppesen, med plakette herfra. (2) Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer 1975.
2 stk blomster potter ubrugte i kasser
Rolex Explorer “glossy gilt” af stål, ref. 1016. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber 1570. Nittet “Oyster” lænke af stål, ref. 7206/58. Omkreds ca. 18 cm. Ø 36 mm. 1966. Kassenr. 1016. Bagkassenr. 106 VI 66. Serienr. 1506462. Værknr. 99882. Endeledsnr. 58. Lænkenr. 7206. Foldespændenr. 4 66. Kronometer-certifikat samt original købskvittering fra A.M. Berg 1967 medfølger.
Købt fra ny af nuværrende ejer i 2016. With rotor tilt and 3 bucket Kobelco SK35SR-5 - Minigravemaskine / mini excavator 4 ton - Video!
BUDT 115000,- DKK
Kay Nielsen (f. København 1886, d. Altadena, Los Angeles 1957) Komposition. Usign. Radering. Bladstørrelse 13,5×11.
KNALLERT, Vespa Piaggio Ciao Mix. Km-tæller viser 2250.
Handy Transportvogn 200 x 70 cm med bremser
Teleskopstige TL Smart UP, med bred fod 11 trin, H 320 cm