Lukker 24/11-2024 14:16:00
Frederik V, kurantdukat / 12 mark 1762 W/K, H 22E
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Humbaur HK - Lasteevne / Capacity 1.600 Humbaur HK - Lasteevne / Capacity 1.600 kg
BUDT 21250,- DKK
1839. Brev fra hafslund til London (pr. Dampbaad). Rammestempel “KIÖBENH. 20 JUN 39.” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Stort dansk regence form serveringsfad af sølv, oval-oktagon og svungen model, lavt spejl, fliget, ligeknækket og profileret opadvendt fane. Svend Toxværd, København 1960'erne. Vægt B. 47 cm. L. 70,5 cm.
Hermin Armbåndsur af 18 kt. guld med datovisning. Ref. 238 G. Mekanisk værk med manuel optræk. Lænke af 18 kt. guld omkreds ca. 20 cm. Ø 34 mm. Samlet vægt ca. 57 g. 1970. Købsbevis medfølger.
BUDT 13500,- DKK
STRYGESTÅL med diamantbelægning. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Kinesisk figur af patineret bronze i form af Buddha Shakyamuni. Kangxi 1662–1722. Vægt 1154 g. H. 16 cm.
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Cirkulær skål af stentøj, udvendigt modelleret i riflet stil. Dekoreret med Sung glasur med blå elementer. Sign. SALTO, 20568. Kgl. P. Udført 1965. Formgivet 1944. H. 15,3. Diam. 26. Litteratur: “Axel Salto - Stentøjsmesteren”, CLAY - Keramikmuseum Danmark, ill. i modelregister fig. 155, s. 174.
Komplett TOPCON X53i 3D GPS system fra 2019. Pent behandlet system Som er forsiktig tatt av. Stått på Hitachi ZX300 Utstyret ligger godt oppbevart i orginal medfølgende koffert. 1 GX-55 skjerm 2 PG-S3 antenne 1 MC-i4 receiver 5 TS-i3D sensor 2 søyler for antenne Komplett Ledningsnett
PERSONBIL, PORSCHE 996 CARRERA 4. 1st Indreg: 01-06-1999. Synet: 06-12-2017. Km-tæller viser: 269035. Uden afgift. Papir / attest fra Litauen medfølger.
BUDT 28000,- DKK
Elradiator, Nobø NTL4N 10, topvarme 230V/1000W, uden termostat, længde 72,5 cm, højde 40 cm, dybde 9 cm, lille bule i forside, ikke afprøvet. Ubrugt
Isfjerner 12 stk, bemærk 1 liter i hver flaske