Lukker 24/11-2024 14:30:00
Erindringsmedaljen i anledning af Hendes Majestæt Dronningens 70-års fødselsdag 2010 (Em.16.apr.2020), sølv med krone, 28 mm, krydsbånd - original æske med guldtryk, diplom dateret 16. april 2020 medfølger.
Ca. 300 pakker div. keramik-perler á 6 stk. (ubrugt)
5 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
Str. (LxHxB): 116x116x42 cm.
Steen Larsen (f. København 1960) “Afkørsel i tåge”, 2007. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 70×140. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Metaldetektor. Med vandtæt søgehoved og teleskopskaft. Kan adskille jern og stål fra sølv og guld. (Ubrugt)
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) Uden titel, 1975. Sign. Appel 75. Akryl på papir monteret på lærred. 56×77. Proveniens: Privatsamling, Norge. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Poul S. Nielsen (f. Helsingør 1920, d. 1998) Interiør med en kvinde. Sign. monogram. Olie på lærred. 81×61. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bulgari Diagono Professional Scuba af stål, ref. SD 40 S. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. 2000'erne. Bulgari lænke af stål og gummi. Ø 40 mm. Servicebevis fra juli 2023 medfølger.
Safir- og diamantvedhæng prydet med fire facetslebne safirer og brillantslebet diamant og halskæde af 18 kt. guld. Diamantvedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.23 ct. medfølger. L. 42 cm. (2)