Lukker 25/11-2024 19:04:00
Thailandsk fragment af buddha, bronze. 16/17 årh. Monteret på base af træ. H. 34/58 cm.
36 stk. toiletpapirholder i børstet stål (ubrugt)
Falle Uldall (f. 1923, d. 2017) “Eva”. Bestikdele af sølv. Udført hos Danske Guldsmedes Sølvvarefabrik. Vægt ca. 520 g. (28) 12 kagegafler, 12 teskeer, pålægsgaffel og 3 større og mindre serveringsskeer.
BUDT 1900,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Riste sk ABC Riste skovl
BUDT 17500,- DKK
BUDT 225,- DKK
1 bt. Cote Rotie, Domaine Jamet 2013 A (hf/in). Sourced from an excellent private cellar
RGB flood light med fjernbetjening til farveskift. 50W.
Thorvald Bindesbøll (f. København 1846, d. sst. 1908) Bæltespænde af sølv. Stemplet H. Kyster. Vægt ca. 66 g. B. 6 cm. L. 11,5 cm. (2)
MOTORSAV, Stan Werk benzin 5200 ca. L45cm.
Danmark. Parti i kasse med diverse album inkl. lidt helark samt lidt udland. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
METALSKAB.