Thomas Murrey, tilskrevet (f.

Lukker 25/11-2024 19:16:00

Thomas Murrey, tilskrevet (f. 1663, d. 1734) Portræt af en ung herre i rustning. Usigneret. Olie på lærred. 74×63.