Engelsk konsolur af mahogni form

Lukker 25/11-2024 19:22:00

Engelsk konsolur af mahogni form af lyre, skive af forgyldt bronze med romertal, støbt med blomster og bladværk, urværk sign. George Tyler, London 1757. Urværk 18. Resten 19. årh. H. 44,5. B. 29.