Lukker 25/11-2024 19:26:00
Ubekendt maler, 18. årh. Portræt af en mor og et barn med en klase vindruer i hånden. Usigneret. Oval. Olie på lærred. 69,5×53,5.
Japansk delvist forgyldt alterskab med buddha af træ og lak, Buddha sidder i dhyanasana på en dobbelt lotus og lagdelt trone, klædt i en folderig dragt, smykket med pectoral og høj og gennembrudt krone. Edo periode, 18.-19. århundrede. H. 54 cm. B. 28 cm. D. 20 cm. Proveniens: Fra en dansk privatsamling.
2 bts. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Kemppi Master 2 Kemppi Master 2200
Værktøjskasse i virkelig kraftig og lækker kvalitet, med gasdæmper i toppen glideskinner og gummi indlæg i skuffer. Måler 68 bred, 47 høj, 43 dyb
Holger Møller (f. København 1864, d. sst. 1938) Portræt af Helene Hiort-Lorenzen (1862–1920). Sign. H. Møller. Olie på lærred. 29×27.
To persiske tæpper. Keshan. Medaljon på blå bund. 131×200. Qum tæppe, usædvanligt design. 150×210. Begge Ca. 1960–1970.(2)
Danmark mv. 2 flyttekasser med diverse lagerbøger samt 4-blokke kartotek mv. Desuden en del andre lande repræsenteret. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Christian Lemmerz (f. Karlsruhe 1959) Komposition fra serien “De 5 krager”. Tryksign. Chr. Lemmerz. Litografi. Bladstørrelse 40×30. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Vandfontaine m. pumpe og lys (ubrugt)
El.motor Ifølge opplysninger skal den ikke være brukt. Not used. MOTOR,EXEB,3.50KW,690VAC,975RPM,132M,IM~ Manufacturer: Siemens Model/type: SIMOTICS XP [email protected]
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk BSV PG 120/2 BSV PG 120/2 SSB
PERSONBIL, TOYOTA AVENSIS 1,8 STW MAN. 1st Indreg: 07-06-2007. Synet: 29-09-2023. Km-tæller viser: 393510.