Holger Drachmann (f. København

Lukker 25/11-2024 19:27:00

Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908) Udsigt over Hammershus på Bornholm. Sign. H. D. 66. Olie på papir monteret på malepap. 24×28.