Lukker 24/11-2024 19:00:00
DÆK/FÆLGE. Michelin str. 195/70 R15, Goodyear str. 215/65 R15, Continental/Goodyear str. 205/65 R16. I alt 8 stk.
Kinesisk medicinskab/skuffedarie, Yaoxiang, af zitan, invendigt med otte skuffer med små trækhåndtag og hjørnebeslag af messing. 18. årh. H. inkl. håndtag 15,5 cm. B. 27,5 cm. D. 19,5 cm. Provenance: The property of a gentleman.
- For 2,5-5 ton - der er ikke monteret et beslag til et normalt Beco hurtigskifte!!! Og vi ved ikke hvilket hurtigskift grave-skovlen passer til Beco 80 cm - For 2,5-5 ton
Brusesæt Grohe Vitalio start 100, 2 stk., håndbruser ø 100 mm, 3 stråletyper, Bruseslange og holder, mål se billede. Ubrugt
Lot med 6 enheder. Stiga PA702 Sneslynge årg. 2011, aldrig brugt. Stiga Kova VA001, årg. 2013, aldrig brugt Stiga Kova VA001, årg. 2011, aldrig brugt. Trolla Gødningsspreder. Aldrig brugt. Stiga Tromle 90cm. Aldrig brugt. Plænelufter 107 cm. Aldrig brug Stiga Park - Lot med 6 enheder
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935) “Kongemønster”. Cirkulært serveringsfad af sterlingsølv med hamret overflade. Bort smedet med reliefdekor. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 642 C. Vægt 986 g. H. 2,5. Diam. 36.
Ege tæppefliser - grey light & dark. Barcode ECT350 Light grey - 4,608 m2 og Barcode ECT350 dark grey - 4,608 m2. Total ca. 9,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Fernando Amorsolo (f. Manila, Filippinerne 1892, d. Quezon City, Filippinerne 1972) Høstarbejdere på vej hjem fra marken. Optrækkende uvejr. Sign. F. Amorsolo 1933. Olie på lærred monteret på plade. 33×48. Proveniens: Erhvervet i 1935 i Fillippinerne af Niels Bach (1885–1973). Herefter nedarvet i familien. Niels Breinholt Bach var uddannet kemiingeniør og rejste efter endt uddannelse og kort før 1. verdenskrigs udbrud til Java, hvor han fik arbejde på en hollandsk sukkerfabrik og i forlængelse heraf fik han tilnavnet 'Java-Bach'. I 1923 købte Bach en stor sukkerrørsplantage på Filippinerne og grundlagde firmaet 'Bachs Cane Sugar Co A/S 1923'. I slutningen af 1930'erne forlod Bach Filippinerne igen og flyttede med sin familie til USA.
Danmark. 1875. Parti 3 øre grå/ultramarin med i alt 161 stk. Alle med ét stempel og i fin kvalitet, mange tykke rammer m.v. AFA for billigste 97.000 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
CPU: i3-8145U RAM: 8GB Disk 256GB SSD Tastatur: Dansk Opløsning: 1920x1080 Brugt, fremstår i god stand med brugsspor obs fjernet Tyverimærke Inkl. Lader. samt Windows 10 pro licens (kunden skal selv instaler)
8 stk Opvaskekurve 50 x 50 cm H 18 cm, rum opdelt til 36 glas, Ø 73 mm