Lukker 25/11-2024 19:28:00
Et sæt på 12 engelske kuvertkarafler af krystalglas med montering af sterlingsølv. Forskellige mestre. London og Birmingham. 20. årh.s begyndelse. H. 10. (12)
Henning Klok “Søværnspendel”. Tre pendler af hhv. rød- og orangelakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 28. (3)
Velholdt lastbil med kran. løbende vedligeholdt. kabinen malet for 3-4 år siden. godkendt anhængertræk til 3500 kg. traile Mercedes 1018 - Med HIAB kran / with HIAB crane !
BUDT 48500,- DKK
5 stk. Solcelle 30W gadelampe med bevægelsessencor og indbygget batteri. 30W 6500K. 5V. Ubrugt. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
1 ubrugt servomotor
Majken á Grømma (f. Danmark 1956, d. 2016) “På fjeldet”. 2007. Sign. M á G. Olie på lærred. 100×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
140 hk Motor har været startet og drev er set virke. Projektbåd, kan starte, div. el ikke tilsluttet. Mangler bundprop og båden skal efterses. Har ikke været i vandet i 3 å ABC Glastron SSV-173 Mercruiser 3.0 140 H With Trailer
BUDT 18000,- DKK
Otto H. Svensson (f. Holbæk 1917, d. 2004) Komposition. 1958. Sign. Otto H. Svensson med datering på bagsiden. Olie på lærred. 73×90. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Momentforøgelse på 56 %, 19/4 gear, nedsat omdrejninger ved 40 km. Mega Flow- pumpe, 282 liter, liften løfter 8432 kil New Holland T8050 Class 5 - 10,6 ton
BUDT 255000,- DKK
Gallakjole fra ophørt butik str: S vejl pris 1799kr , ubrugt
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk BWS Trac 450-4 Kompakt trakt BWS Trac 450-4 Kompakt traktor.
BUDT 15250,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Atlas Copco XAS57DD EURO BOX - 3 m3/min - 7 Atlas Copco XAS57DD EURO BOX - 3 m3/min - 7 Bar
BUDT 10500,- DKK