Lukker 22/11-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: S vejl pris 1799kr , ubrugt
SØNDRE-HADSUND. Stjernestempel i VIOLET farve på 1 øre, våbentype. SUPERBT retvendt aftryk. Eneste kendte i violet farve. Uhyre sjældent stempel [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Figurkomposition. Usign. Håndkoloreret radering. Bladstørrelse 14,5×9,5. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
10 stk Bambusplanter 170 cm + 10 Hvide potter
NB: Maskinen er pæn og i sin oprindelige maling, men maskinen stod både i skygge og i modlys, da den blev fotograferet - vi har måttet lysne billederne og de r derfor unaturlige ud!!! Maskine med lavt timetal. Er udstyret med en kassette til borerør på 4,5 m. Vil være i brug frem til bliver solgt. Vermeer D40X55III - Motor EPA / Engine EPA
BUDT 1493000,- DKK
2 bts. Mg. Chardonnay, Santa Barbara County, Sandhi 2021 A (hf/in).
Tjænerbakker ca. 14 stk + hvide plastbakker ca. 30 stk + askebægre ca. 24 stk. + thermokander 3 stk. + vaser 10 stk.
25W LED belysning med solcellepanel og indbygget batteri
Frederik V, kurantdukat / 12 mark 1757 W/VH, H 23, S 2, F 262, 3,09 g - smukt tonet eksemplar af typen hvor kongen bærer laurbærkranset hjelm
2 hydr. Cylinder ubrugt, 70x50x 570 total
Thorvald Bindesbøll (f. København 1846, d. sst. 1908) Bæltespænde af sølv. Stemplet H. Kyster. Vægt ca. 66 g. B. 6 cm. L. 11,5 cm. (2)
Johnny Schmidt (f. 1965) “Landskab Færøerne”, 2008. Sign. Johnny Schmidt. Olie på lærred. 50×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.