Fransk konsolur af delvist

Lukker 25/11-2024 19:50:00

Fransk konsolur af delvist forgyldt zink, ved urhus allegorisk scene i form af en dame og en tiggende dreng, soklen rigt prydet med ornamentik, hvidemaljeret urskive med romertal. Sign. Laforesterie Bte. à Bordeaux. 19. årh.s første halvdel. H. 45.