H. A. Brendekilde (f.

Lukker 25/11-2024 19:40:00

H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) To småpiger ved et bondehus en sommerdag. Sign. H. A. B. Olie på lærred. 26×30,5.