Lukker 25/11-2024 20:00:00
En sleben tyknakket huløkse af Kregmetype ca. 12,3 cm. lang, en beskadiget tyknakket retøkse ca. 12,5 cm. lang, et lille flintsegl af flække ca. 7,3 cm.lang samt en bladformet flintdolk ca. 13,7 cm. lang. (4)
- Dykpumpe og forstærker pumpe (ekstra Caprari pumpe) til f.eks. markvanding. Grundfos MS 6000
Annette Hoff-Jessen (f. København 1949) “Palet Portræt”, 1979–80. Sign. Annette Hoff-Jessen med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 50×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
4 stk Ukrudtsbor, bruges sammen med boremaskine
BUDT 1800,- DKK
Speedmixer DAC 400.1 FVZ, mixer til bla. at blande pasta med pasta - pasta med pulver - pulver med pulver mm. Med brugsanvisning, sælges som stand ukendt / defekt
Engelsk George III chatol med vitrine overdel af mahogni. 18. årh.s slutning. H. 221. B. 115. D. 60.
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010) Liggende model. Unsigned. Akryl og mixed media på papir monteret på lærred. 70×100. Proveniens: Kunsthallen Kunstauktioner, auktion 361, København, 25. februar 1987, kat. nr. 157. Proveniens: Privatsamling, København. Erhvervet fra ovenstående. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
OVERVÅGNINGSPAKKE med 4 kamera, Swiss CCTV.
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
VÆRKTØJSSÆT, Specialværktøjssæt t/trykprøvning af kølere.
Granat- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet med mixed cushionslebet spessarite granat på ca. 7.12 ct. flankeret af to trapezslebne diamanter på i alt ca. 1.21 ct. Farve: F. Klarhed: VS. Vægt ca. 8 g. B. 10 mm. Str. 54. IGL certifikat nr. 52832–3 medfølger.