Christian Blache (f. Aarhus

Lukker 25/11-2024 20:00:00

Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920) Brænding mod en kyst og to sejlskib i horisonten. Sign. Chr. Blache 1918. Olie på lærred. 62×97. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2415, 2024 nr. 268.