Lukker 25/11-2024 20:01:00
To engelske jernfæstede kårder omkring 1800 med mørke greb og ca. 79 cm. lange ætsede trekantede klinger. (2)
Velholdt maskine, altid passet med service og vedligehold gennem Hydremas egen serviceordning. Har lige fået lavet service. Stor lyspakke. Har både dozerblad og støtteben. Lige fået skiftet begge bagdæk. Wabasto motorvarmer. Stror rummelig kabine med multijoysticks. Absolut en maskine i topklassen. NB!: Der kan udover auktionsprisen tilkøbes et GPS Malkin 30 anlæg og en vogn med ekstra skovle (vognen er vist på billederne og er ikke med i auktionssummen) - spørg os om prisen på GPS anlægget og på vognen!!! Hydrema MX16 - 19 ton - Engcon Rotortilt - Meget god stand!
BUDT 950000,- DKK
120 stk Aroma Kagetallerkener 17 x 17 cm
Badeværelsesskab, Svedberg intro plan underskab, Mat hvid, galvaniserede metal , softclose, mål bredde 50 X dybe35 cm. Ubrugt.
Et par franske Charles X stager af forgyldt bronze, rigt støbt med akantusblade og kannelerede stammer. 19. årh.s midte H. 20 cm. (2)
Smuk 18K forgyldt ring med Lapis Lazuli sten. regulerbar.
STORE SKRUESTIK af ældre dato.
240 sæt m/2 sorte krukker for fyrfadslys
God og funktionel staldgødningsspreder som er i bedre stand end den ser ud. Den er ikke rengjort siden brug i foråret hvilket ses tydeligt på billedern Samson SPB24 -Barn manure spreader
BUDT 117000,- DKK
2 stk. digitale-kameraer, Canon EOS1100/EOS700D m. lader + stativ