Lukker 28/11-2024 08:08:00
God og funktionel staldgødningsspreder som er i bedre stand end den ser ud. Den er ikke rengjort siden brug i foråret hvilket ses tydeligt på billedern Samson SPB24 -Barn manure spreader
BUDT 117000,- DKK
KONUS BORESÆT, Stanford, i metalkasse.
Marius Skov (f. Skodborg 1885, d. 1964) Gadekær med svaner. Sign. M. Skov. Olie på lærred. 53×63. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
36 stk shots glas med logo på, ubrugte
1 bt. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1948 D (mls). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Diamanthalskæde af 14 kt. hvidguld med solitaire vedhæng prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.50 ct. Farve: J. Klarhed: SI. Vægt ca. 24 g. Vedhæng diam. 10 mm. L. ca. 48 cm.
Arbejdslampe 50W med indbygget batteri og lader. 6500K.
Brandslange 20 meter med 3" stortz koblinger. Ubrugt
“Flora Danica” fad med gennembrudt fane af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster. 3537. Royal Copenhagen. L. 27 cm.
H. Stern Diamanthalskæde af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.31 ct. Farve: F-G. Klarhed: SI2. Samlet vægt ca. 34,5 g. B. 14 mm. Vedhæng B. 3 cm. L. inkl. øsken 4 cm. Halskæde L. ca. 44 cm. (2) Vedhæng er aftageligt. Æske, certifikat og kvittering nr. 9042763 medfølger.
Smuk halskæde 18K forgyldt med stjerne indeholdt Zirkonia sten