Lukker 25/11-2024 20:12:00
kalligrafi af memorandumet for afsendelsestropper (Chushi Biao), Zhuge Liang. 19. årh. Indrammet. Lysmål 129×39 cm.
Messika Diamantarmring af 18 kt. guld prydet med tre bevægelige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Farve: F-G. Klarhed: VS. Serienr. A12912. Vægt ca. 23,5 g. B. 6 mm. Indvendig diam. ca. 5,8 cm. Diamantcertifikat nr. 1442001 og kvittering nr. 13727 medfølger. Nypris DKK 44.200,-
Kina. 1973. Ballet. Komplet sæt i postfrisk kvalitet. [ Mi 1144–47 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
RUNDSAV, 21V, 4.0 Ah, 185 mm, 5000 omdr./min. Inkl. 2 stk. batterier og lader samt 2 stk. savklinger. Ubrugt.
2 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1985 A/B (ts).
PALLE med diverse spånpladeskruer.
Torbjørn Afdal (f. Voss 1917, d. Oslo 1999) Tre-pers. sofa med stel af palisander. Sider, sæde og ryg betrukket med orangestribet møbelstof. Udført hos Bruksbo, Norge. L. 205.
Carl V. Meyer (f. Aalborg 1870, d. Frederiksberg 1938) Portræt af en dreng. Sign. Carl V. Meyer 1908. Olie på træ. 16×14.
2 stk magiske dyner/tæpper/puder, kan laves til en pude ved brug af lynlåsen så man selv vælger hvad man vil have, ubrugte
Piero Fornasetti (f. 1913, d. Milano 1988) Kvadratisk bakke med ramme af sortlakeret træ. Bund ilagt stor løs sortglaseret lertøjskakkel med gyldent solmotiv. Kakkel stemplet “Made in Italy”. H. 3,5. B. 41,9. L. 41,7.
JORDBOR med 5,2 HK, 52 ccm, to-takt motor. Inkl. 3 stk. jordbor, 15, 20 og 25 cm Ø, 80 cm lange. Ubrugt.