Lukker 25/11-2024 20:31:00
“Flora Danica” tallerken af porcelæn med gennembrudt fane, dekoreret i farver og guld med blomster. 3535. Royal Copenhagen, omkr. 1900. Diam. 25 cm.
BUDT 1750,- DKK
Klapbord i træ, 180X90 cm. samt lille træ bænk.
- Nyserviceret. - Nymalet. - Hårdmetal påsvejse Verachtert VHC-35 - S 80
BUDT 40000,- DKK
1856. Oscar, 2 sk samt 3 stk. 8 sk. på brev med PRAGT-stempler “LAURVIG 18/2–1861” sendt til Frankrig. Desværre kort hjørnetak nordvest på yderste venstre 8 sk. [ 2+5 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Louis Vuitton “Papillion” taske af Damier Ebene kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke og et lynlås rum med brunt læderfor. H. 16 x B. 30 x D. 16 cm. 2003.
Smukke 18K forgyldte hjerte øreringe med krystaller.
Salgsstativ / A-skilt i træ + rullevogn med 3 hylder, samt 2 metal salgsstativer med kroge.
TOPNØGLESÆT med 171 dele, Bearsafe. Ubrugt.
2 bts. Château Grand Puy Lacoste, Pauillac. 5. Cru Classé 2005
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007) “De tre, gul-rødt-sort”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen Bourgogne 1962. Olie på lærred. 93×98. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kinesisk 20/21 årh. tuschæske af zitan, oval form, med tuschsten, låg med inskription. 18×12,5 cm.
WM Meyer, Boogietrailer med fladt lad ingen sider, B 200 cm L 600 cm, T 2600 kg L 1800 kg, årg. 2006, tidl. Reg. Nr. MV 9820, stelnr.WWC2CB7256W000001, I dårlig stand
A Chinese first grade official winter hat, Jiguan, the brim is trimmed with wool and the black satin crown is decorated with red cord tassels, a red glass finial, and a white jade tube intended for a peacock feather plume. Included its blue silk box and cover Diam. 30 cm. Qing 19th century. Provenance: A Danish private collection.