Lukker 25/11-2024 11:00:00
2 paller div. handelsvarer
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
1853. 4 RBS Thiele II, mørk rødbrun. Plade I. Mærke med knivskarpt og centrisk nr.stempel 67 på lille lidt plettet brev [ 1IIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 175,- DKK
8 stk. Elværktøj, Fein multimaskine, stor og lille vinkelsliber, 2 store stiksave, rundsav, håndhøvl, varmepistol
Gallakjole fra ophørt butik str: 6 vejl pris 1699kr , ubrugt
PALLE med diverse spånskruer, forskellige størrelser.
Rigtig fin multislit. Til luftning af græsplæner mm. Har 3-punktophæn Sisis Multislit MS/4
BUDT 8750,- DKK
Beton-figur - H: ca. 57 cm. (ubrugt)
Kathrine Ærtebjerg (f. Sorø 1969) Uden titel. Sign. K.Æ 18, 239/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×47. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Natascha Trolle Turmalin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med marquiselsebet grøn turmalin og tre brillantslebne diamanter. Vægt ca. 3 g. B. 12 mm. Str. 53. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Søren Hjorth-Nielsen (f. Svostrup ved Silkeborg 1901, d. Tempelhuse 1983) Sydfyn 1946, Vester Aaby. Sign. HN. Olie på lærred. 68×98. Proveniens: Tidligere Danske Banks samling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ca. 20 stk 1-armet stager, Sølv look