Lukker 28/11-2024 07:16:00
Rigtig fin multislit. Til luftning af græsplæner mm. Har 3-punktophæn Sisis Multislit MS/4
BUDT 8750,- DKK
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
2 pallekasser med det som kunne ligne en vindeltrappe i stålrør med trætrin. (måske ikke komplet)
Groe blue vandhane (kun armatur)
ubrugt motor 0,8KW
1841. Brev fra Ugilt til Trinderup. Påtegnet “Afleveres hos Enke Madam Brendstrup som godhedsfuld ville lade det besørge pr Expresse til Tinderup”. Meget sjældent [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
SUNDS. Stjernestempel på postkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014) Uden titel. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 81×100. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Antikkens Grækenland, Zeugitana, Karthago, ca. 310–270 f.Kr., El-Stater, SNG Cop. 134 ff., Jenkins & Lewis. Group V, 7,49 g. Ex. Professor Niels Hannestad
5 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
Kost med A Ramme. Gode børster. . Tuchel Plus 260 MK
BUDT 5250,- DKK
Lamper diverse. Eglo og brillant finn. Brillant standerlampe øverst glasskærm er ikke i kassen, småskrammer kan forekomme. Brugte og ubrugte.