Lukker 25/11-2024 11:00:00
1 sæt havekrukker á 2 stk. H: 35/46 cm. Ø: 35/46 cm. (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
6 bts. Château Latour à Pomerol, Pomerol 2020 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1700,- DKK
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998) Maskebillede. Sign. på bagsiden E.J. 84. Olie på lærred. 46×38. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Røremaskine til maling eller mørtel, ubrugt
Et par danske empire armstole af mahogni, indlagt med lyst og mørkt træ. 19. årh.s begyndelse. (2)
Mogens Zieler (f. København 1905, d. Odder 1983) “Fra stenalderen”, 1954. Sign. Zieler 54. Blyant og oliekridt på papir. Lysmål 29×32. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Parti div. handelsvarer bl.a. creme, dispenser, svævehylder m.v.
Træningsmaskine, Ben / Arme, 100 kg
Peter Buinning Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på 0,05 ct. Farve: D-E: Klarhed: SI. Vægt ca. 2,5 g. Str. 52. Æske medfølger.