Lukker 24/11-2024 18:30:00
Evapco køletårn - har aldrig været brug ABC ICT 4-79 - Evapco køletårn aldrig brugt / Evapco cooling tower - has never been used
BUDT 15250,- DKK
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003) Uden titel. Sign. MA 87. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelse 48×36. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Mogens Zieler (f. København 1905, d. Odder 1983) Syv skitser til fliser samlet i tre rammer. Usign. Oliekridt på papir. Lysmål hver 14,5×14,5. (3) Proveniens: ABR auktion 429, 1981 nr. 488. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
250 stk. A4 mapper m. fly motiv (ubrugt)
Slibemaskine ubrugt
Sous-vide kar 8,5 liter totalkapacitet. Med digital display og kabinet i børstet rustfrit stål. Driftskapacitet 6,5 liter, 520 watt. Ubrugt