Lukker 28/11-2024 19:00:00
Signeret Hereke silke- og metaltrådstæppe, Tyrkiet. Nichedesign med træer og fugle motiver. Hovedbort med digte. Ca. 900.000 kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 110×80.
V-Sneplov fra JST, som har kørt 2 gange, og max 5 timer. Alt fungere optimalt, og denne er som ny. Skifte: weidemann Har meget få kosmetiske fejl.
Johan Erik Lindh, tilskrevet (f. 1793, d. 1865) Et par ovale portrætter. Usignerede. Olie på lærred. Hver 70×57. (2) Konserveringsrapport fra Fælleskonserveringen fra 2001 medfølger.
20 dele fiskeudstyr, ubrugt
Møgklo Rimach Gr250 HD Kørt meget få timer Bredde 253cm Dybde 130cm Højde 120cm
ubrugte drejestål
VÅD/TØR støvsuger, 1000 watt. Ubrugt.
Tysk besamim spice tower af sølv på rund fod og med vimpler og klokker. Utydl. stemplet. Vægt 90 gr. H. 22 cm.
Overgemt model. Har aldrig været brugt. God størrelse og med B&S Snow Series motor. Bliver tjekket og startet op inden udlevering. Simplicity SI 822 EX - Sneslynge / Snow blower