Varmvandsbeholder Vaillant VIH S1250/4 aurostep plus. 250 ltr.60 cm i diameter.158 cm høj. Ubrugt.
Afhentes: værktøj, lamper m.m. (via Google Maps)
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse
Jens Peter Dahl-Jensen (f. Nibe 1874, d. København 1960) Japansk kvinde. Figur af porcelæn. 1159. Dahl-Jensen. H. 35 cm
8 mm. Ubrugt.
1873. Oval, 16 sk. gul, tk.14. Meget sjældent mærke annulleret med retvendt antiquastempel AKUREYRI. AFA 19.000. Attest Witschi [ 4 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Grimme SE150-60 Hylleb Grimme SE150-60 Hylleberg
BUDT 156000,- DKK
Peder Evald Madsen (PEM) skitser, 5 stk. Fra 1999 og 2000. De måler fra 10 x 15 cm til 21 x 14 cm. Signeret. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Fritz Hansen Lille bænk af mahogni. Sæde betrukket med sømbeslået, patineret skind. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1940'erne. H. 48 cm. L. 81 cm. W. 40 cm.
Ubekendt maler, 20. årh. Landskab med huse. Sign. DJ. Olie på lærred. 68×80.
4 stk. original raderinger af bl.a. C. Wedderkopp m.m. fra omkring 1920'erne. Danske motiver. Alle i rammer. Fremstår i fin stand. MOMSFRI
Køkkenknivssæt udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, nakirikniv, universalkniv samt chopper. Knivblad 13 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Mogens Hertz (f. København 1909, d. Gudhjem 1999) Aftenparti fra Bornholm. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 61×81. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.