Lukker 26/11-2024 19:35:00
Erik Höglund (f. Karlskrona 1932, d. 1998) Lysekrone af smedejern med i alt tolv lysarme i to niveauer. Forsynet med kupler af blåt og klart glas. Udført hos Boda, Sverige. Diam. 52. Lystyllers indv. diam. 2,3. H. inkl. ophæng 115.
Bordfodbold
Tjeneste. 1871–1923. Godt parti med god lagerbog, mængder af supplerende mærker i kuverter og Henry Regelings bog fra 1999 [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Danmark mv. Flyttekasse med diverse inkl. en del Royal med møntbreve inkl. flere 200 kr og en del sølv i tema og erindringsmønter mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hervé Desaché (f. 1964) “Voyage exotique”, 1994. Sign. med titel og datering på bagsiden. Akryl på plade. 100×122. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 stk. Solarlampe med indbygget batteri og solceller. Bevægelsessensor. Ubrugte
1 bt. Nuits Saint Georges 1.Cru “Clos Des Grandes Vignes” Domaine Comte Liger-Belair 2015 A (hf/in).
Gucci Taske af mørkebrunt læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig og justerbar skulderstrop, et rum med knaplukning, en indvendig lynlås lomme og mørkebrunt stof for. H. 31 x B. 40 x D. 5 cm.
- C02 svejser med 7 ruller rustfri svejsetrå ABC Lorch - Saprom 905
BUDT 3100,- DKK
Peder Evald Madsen (PEM) malerier på lærred/tekstil. Den ene måler 65 x 59 cm. og den anden måler 32 x 44 cm. Har været rullet sammen. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Står i 6230 Rødekro. Tjep sømpistol til luft. MX50. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Ebel E-Type af stål, Ref. E9137C51. Mekanisk kronograf værk med automatisk optræk. Sort gummirem med foldespænde af stål. Ø 41 mm. 1990'erne