Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d.

Lukker 26/11-2024 20:11:00

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Kestner-Gesellschaft Hannover. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Bladstørrelse 84×59. Uindrammet.